5/2019. számú rektori-kancellári körlevél Leltározási ütemterv

A leltározási,- leltárkészítési szabályzatban előírtaknak megfelelően, valamint a 4/2013.(I.11.) Kormányrendelet 22.§-a alapján 2019. évre az alábbi leltározási ütemtervet adjuk ki a leltározás előkészítésével, végrehajtásával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatokra:

A leltározás az egyetem használatában, kezelésében lévő valamennyi eszközre és forrásra kiterjed, ezek részletezését, a leltározás módját a csatolt melléklet tartalmazza.

A vagyontárgyak közül 2019. évben valamennyi eszköz, szellemi termék illetve készlet esetében, a meglévő állomány számbavételét mennyiségi felvétellel kell elvégezni az alábbiak szerint:

• leltári számmal rendelkező vagyonelemek  leltározását  vonalkódok segítségével
  • bútorok , felszerelési tárgyak leltározását megszámlálással,
  • készletek leltározását rovancsolással /analitikus nyilvántartás összehasonlítása a valóságban található készletekkel/

A leltározási kötelezettség az egyetem minden szervezeti egységére kiterjed.

Az ütemterv szerint leltározott valamennyi eszköz és forrás értékelése a Gazdasági Igazgatóság Vagyonnyilvántartási Osztályának feladatát képezi.

A leltározás fordulónapja:

• ­ a mennyiségi   felvétellel  leltározandó vagyonelemeknél 2019. október 1.
  • ­ a mennyiségi felvétellel leltározandó távoktatásos jegyzeteknél 2019. június 30.
  • ­ egyeztetéssel történő leltározásnál 2019. december 31.

A leltározás kezdeti és befejezési időpontja:

• ­ A mennyiségi felvétellel történő leltár kezdeti időpontja vagyonelemeknél: 2019. október 15.
  • ­ A mennyiségi leltárfelvétel befejezési időpontja vagyonelemeknél: 2019. november 25.
  • ­ A leltározási bizonylatok megküldésének határideje a GI Vagyonnyilvántartási Osztályhoz:  2019. december 2.
  • ­ a mennyiségi felvétel kezdeti időpontja távoktatásos jegyzetleltár esetén: 2019. július 08.
  • ­ a leltárfelvétel befejezési időpontja  távoktatásos jegyzetleltár esetén: 2019. július 12.

A mennyiségi felvétellel történő leltár feldolgozásának, kiértékelésének határideje a vagyonelemeknél: 2019. december 31.

Az egyeztetéssel történő leltározást a GI dolgozói végzik.

A szervezeti egységek vezetőinek feladata az irányításuk alatt álló egységeknél:

• ­   a leltározás előkészítésével, végrehajtásával kapcsolatos feladatok meghatározása, ütemezése, (szabadságolások csak rendkívüli esetben engedélyezhetők)
  • ­   a leltárutasításban foglalt feladatok végrehajtásának biztosítása, megszervezése (személyi, tárgyi feltételek megteremtése)
  • ­   a leltározásban résztvevő személyek (leltározási csoport) kijelölése a leltározási utasításban foglaltaknak megfelelően
  • ­   idegen helyen tárolt eszközök meglétéről nyilatkozat megkérése, vagy a vagyonelem bekérése a leltár idejére
  • ­   a leltározási utasításban és ütemtervben foglaltak megismertetése a leltározási csoport tagjaival
  • ­   a leltáreltérések kivizsgálása,
  • ­   a leltárhiányokért való felelősség megállapítása;
  • ­   a felelősökkel szemben kártérítési eljárás kezdeményezése
  • ­   intézkedés az eltéréseket előidéző okok megszüntetésére.

A leltározásban résztvevő személyekre a javaslatot, illetve megbízását, külön ügyelve az összeférhetetlenségekre (a leltározó csoportvezető és leltárellenőr személye más és más legyen, a szervezeti egység vezetője nem lehet a csoport tagja stb.) egyben a leltározási körzet (hely) megnevezését a leltározási utasításban /melynek kiadása augusztus végén várható/ foglaltak szerint és határidőig kell megküldeni a GI titkárságára.

A leltározás  irányítására  Stevula Zoltánnét, a GI Számviteli és Kontrolling Osztály dolgozóját jelölöm ki.

Az ütemterv szerinti leltározási feladatok gyakorlati lebonyolításával kapcsolatos tennivalókat a leltározási utasítás ismerteti.

Győr, 2019. július 5.

Dr. Földesi Péter                           Dr. Filep Bálint                    Papatyi Csaba

rektor                                    kancellár                     gazdasági igazgató

Melléklet2019. évben leltározandó eszközök és források

WAKO utánpótlás Kick-box Európa-bajnokság 2019. augusztus 24. - 2019. szeptember 1.
Bejelentkezés a 2019/20-as tanév I. félévére 2019. augusztus 28. 06:00 - 2019. szeptember 7. 23:55
Szenátusi Ülés 2019. augusztus 29. 14:00 - 16:00
Tantárgyválasztási időszak 2019. szeptember 2. - 2019. szeptember 7.