Külföldi kiutazások szervezése 2015.02.10-től

A 1/2015. sz. kancellári körlevél alapján (kihirdetve: 2015.02.10.) (a körlevél teljes tartalma elolvasható itt. - A külföldi kiküldetésekkel kapcsolatos korábbi körlevelek és tájékoztatások jelen körlevél kihirdetésének napjától hatályukat vesztik!)

Az Egyetem a nemzetközi utazásszervezés tárgyában 2014. IV. negyedévtől csatlakozott a központosított közbeszerzési rendszerhez. A teljeskörű külföldi utazási szolgáltatásokra (lsd. alábbi felsorolás) a Beszerzési és Jogi Osztály munkatársától (beszerzes@sze.hu) kell ajánlatot kérni, és azokból a legolcsóbb szolgáltatást igénybe venni.

A nemzetközi utazásszervezéshez az alábbi termékek és szolgáltatások tartoznak:

• repülőjegy
  • autóbérlés
  • hajó, nemzetközi autóbusz, vonat és komp jegy
  • kiegészítő szolgáltatások:
    • szállás
    • külföldi vasút (hálókocsi) jegy
    • repülőtéri transzfer szolgáltatás
    • utazási biztosítás
    • vízumügyintézés
    • konferencia regisztrációval kapcsolatos szolgáltatások

Egyéb (akár külföldön felmerülő), utazással kapcsolatos költségeket a napidíjból kell fedezni.

Nemzetközi utazásszervezési szolgáltatás a központosított közbeszerzésben nyertes pályázóknak a közbeszerzéssel foglalkozó képviseleteihez küldött ajánlatkéréssel, a Beszerzési és Jogi Osztály munkatársain (beszerzes@sze.hu) keresztül a központosított közbeszerzési rendszer használatával, elektronikus eljárással történhet. A megrendeléshez kapcsolódó eljárásrendet az alábbiakban olvashatja:

Az utazó feladata az utazással kapcsolatos ügyintézés megkezdése (pl. utazási igény, baleset-betegség és poggyászbiztosítás, szállásfoglalás, stb., bejelentése), valamint az alábbi egyetemi dokumentumok beszerzése:

1. A kiutazó teendői az utazás ELŐTT
  1. Utazási igénybejelentő (ajánlatkérő lap)
  2. Megrendelés
  3. Utazási határozat
  4. Napidíj és ösztöndíj elszámolása
  5. Utazással kapcsolatos számlák, bizonylatok
  6. Előleg felvétele

2. A kiutazó teendői az utazás UTÁN

1. Költségelszámolás
  2. Személygépkocsi költségeinek elszámolása
  3. Írásos beszámoló

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
MÉK Ünnepi Szenátusi Ülés 2018. október 25. 10:00 - 11:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00