Külföldi kiutazások szervezése 2015.02.10-től

A 1/2015. sz. kancellári körlevél alapján (kihirdetve: 2015.02.10.) (a körlevél teljes tartalma elolvasható itt. - A külföldi kiküldetésekkel kapcsolatos korábbi körlevelek és tájékoztatások jelen körlevél kihirdetésének napjától hatályukat vesztik!)

Az Egyetem a nemzetközi utazásszervezés tárgyában 2014. IV. negyedévtől csatlakozott a központosított közbeszerzési rendszerhez. A teljeskörű külföldi utazási szolgáltatásokra (lsd. alábbi felsorolás) a Beszerzési és Jogi Osztály munkatársától (beszerzes@sze.hu) kell ajánlatot kérni, és azokból a legolcsóbb szolgáltatást igénybe venni.

A nemzetközi utazásszervezéshez az alábbi termékek és szolgáltatások tartoznak:

• repülőjegy
  • autóbérlés
  • hajó, nemzetközi autóbusz, vonat és komp jegy
  • kiegészítő szolgáltatások:
    • szállás
    • külföldi vasút (hálókocsi) jegy
    • repülőtéri transzfer szolgáltatás
    • utazási biztosítás
    • vízumügyintézés
    • konferencia regisztrációval kapcsolatos szolgáltatások

Egyéb (akár külföldön felmerülő), utazással kapcsolatos költségeket a napidíjból kell fedezni.

Nemzetközi utazásszervezési szolgáltatás a központosított közbeszerzésben nyertes pályázóknak a közbeszerzéssel foglalkozó képviseleteihez küldött ajánlatkéréssel, a Beszerzési és Jogi Osztály munkatársain (beszerzes@sze.hu) keresztül a központosított közbeszerzési rendszer használatával, elektronikus eljárással történhet. A megrendeléshez kapcsolódó eljárásrendet az alábbiakban olvashatja:

Az utazó feladata az utazással kapcsolatos ügyintézés megkezdése (pl. utazási igény, baleset-betegség és poggyászbiztosítás, szállásfoglalás, stb., bejelentése), valamint az alábbi egyetemi dokumentumok beszerzése:

1. A kiutazó teendői az utazás ELŐTT
  1. Utazási igénybejelentő (ajánlatkérő lap)
  2. Megrendelés
  3. Utazási határozat
  4. Napidíj és ösztöndíj elszámolása
  5. Utazással kapcsolatos számlák, bizonylatok
  6. Előleg felvétele

2. A kiutazó teendői az utazás UTÁN

1. Költségelszámolás
  2. Személygépkocsi költségeinek elszámolása
  3. Írásos beszámoló

Központi áramszünet 2017. augusztus 25. - 2017. augusztus 26.
Tantárgyválasztás a 2017/2018. tanév első félévére 2017. augusztus 28. 06:00 - 2017. szeptember 2. 23:55
Gólyahét 2017. augusztus 30. 00:00 - 2017. szeptember 3. 12:00
INNOSOC záró konferencia 2017. augusztus 30.